Kamil Chłopik jest kolejnym człowiekiem z naszego środowiska, który postanowił dać coś od siebie najbardziej potrzebującym. Utytułowany kickboxer jest organizatorem Charytatywnej gali Sportów Walki w Mińsku Mazowieckim, która 12-ego października odbędzie się w wyżej wspomnianym mieście. Przedstawiamy wywiad z organizatorem.
Na początek krótkie info o samym bohaterze wywiadu. Kamil prowadzi w Mińsku swój klub, Walhalla Mińsk Mazowiecki, gdzie uczy kickboxingu. Ma liczne sukcesy jako trener, bowiem jego wychowankowie zdobywali medale na Mistrzostwach Polski różnych federacji. Sam posiada stopnie mistrzowskie w Kickboxingu i Karate. A teraz sam wywiad:
Fight 24: Skąd pomysł zorganizowania gali?
Kamil Chłopik: Pomysł organizacji gali był już dawno, narodził się już parę lat temu, początkowo mieliśmy robić galę typowo kameralną w klubie, w mieście. Brakowało niemalże wszystkiego, a to czasu, a to pieniędzy itp. Kiedy dowiedziałem się o tym co spotkało Kamilkę, bardzo mnie to poruszyło i pomyślałem, że chciałbym pomóc, ale nie wiedziałem jak. Po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku,że można by zorganizować charytatywną galę sportów walki. Popytałem znajomych czy mi pomogą, każdy chętnie się zgodził i tak to wyszło.
F24.pl: Jak to się stało, że wybraliście Kamilę jako tą, która ma otrzymać pomoc?
KCH: Sam mam dwie córki i wiem jakie to szczęście. Serce mnie zabolało jak usłyszałem o wypadku, od razu chciałem jakoś pomóc.
F24: Co będzie można zobaczyć na gali czyli jaki jest harmonogram imprezy?
KCH: Na gali głównym widowiskiem mają być walki Kickboxerskie w formułach light, full – contact oraz K1 Rules, a także kilka walk MMA. Poza walkami można będzie zobaczyć pokazy szkół walki m.in. Extremalne Sztuki Walki, Tang Soo Do oraz Karate i Ju-Jitsu. Są także przygotowane różne niespodzianki i konkursy dla widzów.
F24: Czego mogą się spodziewać Ci, którzy przyjdą na galę?
KCH: Przede wszystkim dobrego widowiska, to pierwsza taka gala w Mińsku Mazowieckim i mam nadzieje nie ostatnia. Chciałbym poza pomocą dla dziewczynki, przybliżyć widzom tematykę sportów walk. Przełamać stereotypy sportów walki, a zwłaszcza kickboxingu czy MMA – kickboxerzy to nie tylko dobrze zbudowane mięśniaki, którym tylko bijatyki w głowie, ale także ludzie o wielkim sercu.