
Mistrz wagi lekkiej UFC, Anthony Pettis ma już ogólnie zarysowany plan na przyszły rok w którym chce stoczyć trzy pojedynki.
Przez ostatnie dwa lata, Pettis walczył tylko trzy razy, w tym w obronie pasa przed Gilbertem Melendezem na UFC 181. Tak mała częstotliwość walk była spowodowana kontuzjami, które skutecznie zatrzymały jego aktywność w klatce. Pettis zapowiada, że teraz wszystko ulegnie zmianie ponieważ chce się rozwijać i iść do przodu i w związku z tym planuje stoczyć trzy walki w 2015 roku.
Według UFC Tonight, Anthony Pettis będzie chciał wrócić do akcji w marcu lub kwietniu, a później w lipcu oraz pod koniec roku. Na brak przeciwników raczej nie będzie można narzekać ponieważ w kolejce po pas ustawiają się Rafael dos Anjos oraz Khabib Nurmagomedov.
Nurmagomedov jest w trakcie leczenia kontuzji więzadła krzyżowego przedniego (ACL) i według jego menadżera Ali Abdel-Aziza, nie będzie w stanie podjąć walki wcześniej niż koło maja. To sprawia, że walka z Rafaelem dos Anjosem idealnie wpisywałaby się w termin wiosennego powrotu Pettisa. Rafael dos Anjos dzięki zwycięstwu z Natem Diazem na UFC on FOX 13 dał sobie szansę na walkę z Pettisem. Z kolei Nurmagomedov mógłby zawalczyć z Pettisem w lipcu o ile ten nadal byłby mistrzem.
Według menadżera Pettisa, Mike’a Robertsa, mistrz jest otwarty na walkę z Rafaelem dos Anjos na wiosnę przy założeniu, że Nurmagomedov nie będzie w stanie walczyć.
Obóz Nurmagomedova powiedział, że do lipca będą gotowi, ale nie mają pojęcia z kim Khabib się wtedy zmierzy. Khabib Nurmagomedov uważa, że UFC chce bronić Pettisa przed nim i dodaje, że walka z dos Anjosem to dla Pettisa kiepskie zestawienie ponieważ Rafael dos Anjos pokona mistrza.
Dobry pomysl , stracil troche czasu to chce nadrobic. Byle sie nie pouszkadzal. Showtime czesciej ? 3 razy TAK
Ambitny plan. Jestem na tak! Gosc walczy fenomenalnie i juz nie moge sie doczekac, zeby zobaczyc co znowu pokaze.
ja za pettisem nie przepadam, chciałbym walki z khabibem, widze w nim mistrza
Khabib nie bedzie mistrzem , dopoki w grze jest pettis. Antek nie daje sie zapasnikom przelezec ,bo napierdala im suby
fakt ze TD ma Pettis dobre, jednak to za mało na Khabiba
dowiemy się kto miał racje jak dojdzie do ich walki 